Wykonawca udziela 24 miesięcznej gwarancji na wszystkie elementy objęte przedmiotem zamówienia.
Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od dnia wykonania montażu.
Gwarancja obejmuje trwałość impregnowanego drewna, łączników czy elementów pokrycia dachowego.
W przypadku zgłoszenia reklamacyjnego na wyrób wykonany pod indywidualne zamówienie Klienta termin realizacji może być przedłużony do 60 dni ze względu na niestandardowe wymiary, kolor, wzór, rozwiązania technologiczne czy warunki atmosferyczne (np. pora roku).
Gwarancją wykonawcy NIE są objęte:
Właściwości drewna jako materiału naturalnego.
Drewniane elementy zawierające sęki mogące wypaść które nie stwarzają zagrożenia dla stabilności konstrukcji.
Zmiany tonacji wybarwienia powłoki lakierniczej związanej z narażeniem jej na długotrwałe działanie promieni słonecznych, emisję gazów oraz wycieki żywicy i pęknięcia, nie mające wpływu na stabilność konstrukcji.
Czynniki te mogą również spowodować płowienie elementów drewnianych.
Różnice odcieni drewna spowodowanych różnicami struktury drewna, które nie wpływają na trwałość drewna i całości konstrukcji.
Drewniane elementy zawierające małe pęknięcia/szpary (spowodowane wysychaniem), które nie przechodzą na wylot i nie wpływają na strukturę i stabilność konstrukcji.
Uszkodzenia wynikłe przy przeróbkach wykonanych we własnym zakresie przez Klienta.
Uszkodzenia powstałe w wyniku niezgodnych z zalecanymi wykonawcy zasadami eksploatacji i konserwacji.
Wady i uszkodzenia (z którymi Klient zapoznał się przy odbiorze produktu) z powodu, których np. obniżono cenę.
Gwarancja nie obejmuje usterek powstałych w wyniku działania sił wyższych np. pogodowych, naturalnych, mechanicznych czy zdarzeń losowych lub innych okoliczności niezależnych od wykonawcy.
Gwarancja nie obejmuje zaparowania wewnątrz materiału zadaszenia powstałego w wyniku skrapiania się wilgoci. Zaparowanie to w sposób naturalny zniknie.
Reklamacje wynikające z gwarancji są uwzględniane w zakresie wymiany lub naprawy wadliwego elementu.
WAŻNE!!!
Konstrukcje drewniane wykonywane są z drewna iglastego.
Warunki atmosferyczne, na które narażone jest drewno iglaste może czasem doprowadzić do pojawienia się żywicy. Może wystąpić miejscowy wyciek (gniazdo żywiczne) lub w formie kropelek na danej powierzchni. Nie wpływa
to niekorzystnie na trwałość i stabilność drewna, a należy do naturalnych jego cech. Wycieki żywicy można usunąć chemicznie za pomocą rozpuszczalników uniwersalnych, benzyny lub zebrać za pomocą ostrego narzędzia, np. noża po ich wyschnięciu. Nie uznaje się za wadę produktu naturalnych pęknięć drewna, zachodzących podczas jego użytkowania, wysychania oraz wycieków żywicznych.